Tehnician service
Candidatul ideal

- studii medii în domeniul tehnic (minim bacalaureat);
- cunoaşterea limbii MAGHIARE şi ENGLEZE - minim nivel conversaţional;
- bune abilităţi de comunicare şi organizare;
- cunoştinţe IT nivel utilizator;
- cunoştinţe tehnice în domeniul aparaturii medicale;
- experienţă relevantă într-o activitate similară (reprezintă un avantaj);
- proactivitate;
- spirit de echipă;
- orientare spre rezolvarea situaţiilor apărute;
- permis de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasări.

Descrierea jobului

- realizează activităţi de reparaţii, întreţinere, montaj, punere în funcţiune a aparaturii medicale;
- completează Rapoartele de remediere/reparare/service pentru fiecare lucrare executată;
- urmăreşte comportarea în funcţionare a aparaturii medicale în vederea asigurării bunei funcţionări;
- asigură instalarea şi punerea în funcţiune a aparaturii medicale;
- realizează lucrările de mentenanţă preventivă la standardele de calitate cerute în conformitate cu prevederile cărţii tehnice a dispozitivelor medicale;
- ţine legătura cu firmele producătoare pentru achiziţionarea componentelor, soft-ului şi hard-ului necesare readucerii aparaturii medicale la parametrii optimi de funcţionare.

Beneficii

- oportunităţi de dezvoltare profesională, cursuri de perfecţionare la producători în străinătate;
- pachet salarial competitiv;
- mediu de lucru pozitiv şi o echipă unită.

Aplicanţii la job vor trimite candidaturile la adresa: kati@elmed.ro.
Candidatura cuprinde: CV actualizat, cu fotografie recentă şi scrisoare de intenţie, specificând poziţia la care aplică.